Познати термините за натпреварите на Вардар во СЕХА лигата во јануари и февруари

Во 2021 година првиот официјален натпревар за Вардар 1961 ќе биде домашниот дуел од СЕХА Газпром лигата против Војводина. Натпреварот е закажан за 28 јануари во СЦ „Јане Сандански“ во 17:45 часот.

Договорени се термините и саатниците и за двете средби во февруари. За следниот месец предвидени се дуелите со НЕКСЕ во Скопје и со Мотор Запорожје во Украина.

Натпреварот со НЕКСЕ треба да се игра на 1 или 2 февруари, додека средбата со Мотор е закажана за 27 февруари.

– Се подготвуваме со ростерот со кој располагаме. Посветуваме внимание на физичката подготвеност, и утринските тренинзи се посветени токму на тоа. Во попладневниот термин повеќе работите на воигрување и некои тактички замисли. Ни недостасуваат шест стандардни играчи, но секако треба да бидеме сконцентрирани на секој противник. Во сабота ќе играме контролен меч со Металург со цел да видиме до каде сме со формата. Нема многу време, и откако ќе се комплетираме верувам дека ќе можеме да имаме барем 1-2 тренинзи во комплетен состав, или речиси комплетен состав. Не очекува напорен период и работиме на тоа да бидеме подготвени, изјави тренерот Стевче Алушовски за клупската веб-страница на Вардар 1961.

Вардар во моментов е без македонските репрезентативци Стојанче Стоилов, Димитар Димитриоски, Филип Талески и Марко Мишевски, како и без Патрик Валчак (Полска) и Иван Чупиќ (Хрватска) кои настапуваат на Мундијалот во Египет. 

Тагови
реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Ракомет

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Read more

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Read more

Вардар против Елверум ја прекина серијата без победа во Лигата на шампиони

Read more

Познати двојките за стартот на ракометниот куп

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе