Познато кога God of War: Ragnarök ќе пристигне на PS5 и PS4

Авантурите на Кратос и неговиот син продолжуваат, а сега го знаеме датумот кога ќе се појави најновата игра од популарната франшиза.

Sony потврди дека God of War: Ragnarök, продолжението на популарната игра од 2018 година, ќе пристигне на PlayStation 5 и PlayStation 4 на 9 ноември.

Ова ги потврдува претходните најави за ноемвриско издание за насловот и би требало да биде одлична вест за оние кои беа загрижени дека играта ќе биде одложена до 2023 година.

Многу големи претстојни наслови (како што е Starfield на Bethesda), првично планирани за објавување оваа година, се одложени за следната година. Има многу причини за одложувањето - пандемијата на коронавирус, лошите услови за работа на програмерите или стандардните проблеми при објавувањето на еден ААА наслов.

God of War: Ragnarök го доби и најновиот трејлер, кој не ни носи гејмплеј, но можеме да ги видиме Кратос и Атреус во акција за време на борбата против разни непријатели и чудовишта.

Remote video URL
реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Руската новинарка уапсена во Косово: Полицијата ме испрашуваше за шпионажа

Read more

Гејминг

Најголемата утка на Netflix: 99% од корисниците не ги ни пробале игриците

Read more

Играта FIFA Mobile доби Manager Mode

Read more

Лара Крофт е геј, а во новата игрица ќе биде во врска со жена?

Read more

PlayStation 5 добива две многу барани гејминг карактеристики

Read more
 

Гик

Научна студија: Никаде на Земјата дождовницата не може да се пие

Читај повеќе

Бејби бумерите имаат најслаби лозинки, а милениумците се најранливи

Читај повеќе

Најголемата утка на Netflix: 99% од корисниците не ги ни пробале игриците

Читај повеќе

Годинашната суша во Европа најлоша во изминатите 500 години

Читај повеќе

Кина разви дрон што може да ја пробие одбраната на носачите на авиони

Читај повеќе

Откриено каков бил животот на средната класа во Помпеја

Читај повеќе

АЕК: Малолетниците дневно приклучени на интернет и повеќе од пет часа

Читај повеќе

WhatsApp воведе нови опции за поголема приватност на корисниците

Читај повеќе

Во Њујорк пронајдена статуа на индиска божица украдена во 1971 година

Читај повеќе