Познато кога ќе биде претставен новиот смартфон на Huawei

Amazon откри кога во Европа ќе биде претставен Huawei Nova 9 и колку ќе чини.

Веќе беше познато дека Nova 8i и Nova 9 наскоро ќе излезат во Европа и сега е откриено и колку ќе чинат.

Nova 9 излегува на 21 октомври во Европа.

Моделот со 8 GB RAM и 128 GB меморија ќе чини 499 евра. Huawei Nova 9 ќе има 6,57-инчен 120 Hz OLED дисплеј, Snapdragon 778G процесор, Huawei HarmonyOS 2.0 софтвер, четири камери на последниот(50 MP главна, 8 MP ултраширока, 2 MP макро и 2MP сензор за длабочина), 32 MP селфи камера и батерија од 4.300 mAh со поддршка за 66W брзо полнење.

Тагови
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more

Мобилни

Откриени нови детали за Samsung Galaxy S21 FE

Read more

Наскоро пристигнува нов, поевтин iPhone SE

Read more

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Read more

Samsung прекинува со производство на Galaxy Note 20

Read more
 

Гик

Студија: Можно е омикрон да презел дел од генетскиот материјал на вирусот на настинка

Читај повеќе

Гејмерски сон: Lamborghini столица од иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan и JAXA работат на нов прототип за лунарен ровер

Читај повеќе

Откриена нова планета – што знаеме за неа досега?

Читај повеќе

Чет апликации кои ги споделуваат вашите податоци со ФБИ

Читај повеќе
  • filter

Ужасот во Помпеја бил како да експлодирала атомска бомба

Читај повеќе

„Потенцијално опасен“ астероид ќе влезе во орбитата на Земјата

Читај повеќе

Маск го спореди новиот директор на Twitter со Сталин во бизарно меме

Читај повеќе

Откриен виновникот за згрутчување на крвта од вакцината на AstraZeneca

Читај повеќе