Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Компанијата Samsung онлајн ќе го претстави смартфонот Galaxy Note 20 во август.

Ова ќе биде првпат еден уред од серијата Note да не биде претставен јавно и пред повеќе луѓе.

Samsung по обичај ја претставуваше серијата Note во Њујорк во текот на летото, а минатата година Note 10 и Note 10 Plus беа претставени на 7 август. Овој настан ќе биде тешко да се организира преку летото поради ситуацијата со коронавирусот, така што од компанијата се одлучија за онлајн претставување.

Засега не е познат точниот датум, а се очекува дека Samsung ќе го претстави и моделот Note 20 Plus.

Гласините се дека Galaxy Note 20 ќе има камера од 108 МP, како и Qualcomm Snapdragon 865 процесор.

реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Read more

Најлошата работа што може да ја чувате во паричникот

Read more

Мобилни

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Read more

Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Read more

Samsung го најави новиот модел Galaxy A72 со 5 задни камери

Read more

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Read more

Гик

Децата имаат 44 отсто помали шанси да се заразат со COVID-19

Читај повеќе
  • filter

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Читај повеќе

Чао FarmVille: Омилената Facebook игра заминува во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Apple направи заштитни маски за вработените

Читај повеќе
  • play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри игри за октомври 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ја поставите Gmail за примарна апликација на iOS 14?

Читај повеќе

Sonin Hybrid претстави дрон кој лета со брзина од 225 км/ч

Читај повеќе