Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Компанијата Samsung онлајн ќе го претстави смартфонот Galaxy Note 20 во август.

Ова ќе биде првпат еден уред од серијата Note да не биде претставен јавно и пред повеќе луѓе.

Samsung по обичај ја претставуваше серијата Note во Њујорк во текот на летото, а минатата година Note 10 и Note 10 Plus беа претставени на 7 август. Овој настан ќе биде тешко да се организира преку летото поради ситуацијата со коронавирусот, така што од компанијата се одлучија за онлајн претставување.

Засега не е познат точниот датум, а се очекува дека Samsung ќе го претстави и моделот Note 20 Plus.

Гласините се дека Galaxy Note 20 ќе има камера од 108 МP, како и Qualcomm Snapdragon 865 процесор.

реклама

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги легитимираат гостите

Read more

Македонец од Белгија раскажува: Пред да се заразам мислев COVID-19 е само обичен грип

Read more

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Состојбата се влошува: денеска дури 62 новозаразени

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Гик

  • play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА полетаа кон МВС

Читај повеќе

Microsoft заменува новинари со роботи

Читај повеќе

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе