Познато кога ќе дебитираат Porsche Macan Electric и Audi Q5 E-Tron

Протекоа информации за тоа кои се плановите на Volkswagen – откриено е кога ќе пристигнат електричните верзии на Audi Q5 и Porsche Macan.

Најавите се дека Audi Q5 и Porsche Macan ќе дебитираат во 2022 година заедно со комбето VW ID Buzz. Со овие нови модели, Volkswagen, Audi и Porsche ќе бидат уште поконкурентни на пазарот на електрични автомобили.

Растечката понуда на електричните модели од Audi и Porsche e директен одговор на зголемениот притисок поради емисијата на гасови.

VAG во иднина ќе се фокусира на промовирање на електрични возила.

Тагови
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Авто новости

Погледнете како вози летачки Cadillac

Read more

Hyperion XP-1 ги покори улиците на Лас Вегас

Read more

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Read more

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Погледнете како вози летачки Cadillac

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Hyperion XP-1 ги покори улиците на Лас Вегас

Читај повеќе

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Читај повеќе

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Читај повеќе
  • filter

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн Џејмс го претстави новиот електричен Hummer

Читај повеќе
  • filter

Враќање на легендата: Дали би возеле „рено четворка“ на струја?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Погледнете што сѐ може да направи дигиталниот кокпит на Samsung

Читај повеќе