Познато кога ќе пристигне новиот Honor 60

Тизерите објавени на 22 ноември го најавија пристигнувањето на смартфонот Honor 60, a сега е познато кога ќе биде претставен официјално.

Серијата Honor 60 ќе ја видиме на 1 декември.

Се очекуваат и три верзии, стандардниот Honor 60, Honor 60 Pro и Honor 60 SE. Моделот Pro ќе го движи Qualcomm Snapdragon 870 процесор, а ќе го напојува батерија од 4.500 mAh која поддржува полнење до 100W. Батеријата на основниот модел ќе поддржува 66W полнење.

URL

Кога станува збор за дизајнот, познато е како ќе изгледа модулот на камерите, но засега нема други детали.

Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Мобилни

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Read more

Samsung прекинува со производство на Galaxy Note 20

Read more

Како да препознаете дека мобилниот ви е хакиран?

Read more

Откриени спецификациите на смартфонот OnePlus 10 Pro

Read more
 

Гик

Првиот човек на Twitter поднесе оставка

Читај повеќе

Зошто древните народи намерно ги деформирале своите черепи?

Читај повеќе

Чудните сигнали од Венера можеби се резултат на вулканска активност

Читај повеќе
  • play_arrow

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Читај повеќе

Решена мистеријата за напредната кинеска цивилизација која исчезнала пред 4.000 години

Читај повеќе

Исланд ја гради првата подземна опсерваторија на магма во светот

Читај повеќе

Конечно е „уловена“ мистериозната „невидлива честичка“

Читај повеќе

Xiaomi годишно ќе произведува 300.000 електрични автомобили

Читај повеќе

Samsung прекинува со производство на Galaxy Note 20

Читај повеќе