Познато кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Компанијата Lenovo го најави пристигнувањето на смартфонот Legion.

Се очекува дека Lenovo Legion Pro 2, наследникот на минатогодишниот модел Legion Pro, го користи процесорот Qualcomm Snapdragon 888, 16 GB RAM и вграден вентилатор кој ќе може дополнително да се спои.

Генералниот менаџер на компанијата откри дека новиот Legion, кој пристигнуваа оваа пролет, ќе понуди фантастично гејминг искуство.

Исто така, ќе има батерија од 5.000 mAh и AMOLED екран со фреквенција со освежување од 144 Hz.

Тагови
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Мобилни

Sony ги претстави Xperia 1 III и Xperia 5 III

Read more

Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Read more

Што да направите доколку мобилниот ви падне во вода?

Read more

Како би можел да изгледа Galaxy S21 FE?

Read more
 

Гик

НАСА за првпат лансира екипаж со сонда и повеќекратна ракета на SpaceX

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени нови снимки од познатата масивна црна дупка M87

Читај повеќе

Студија: 10 пати поголем ризик од тромбоза по COVID-19, отколку од вакцината

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Руската армија се засили со роботски тенкови

Читај повеќе

Концептот Fold ’n Roll го трансформира смартфонот во таблет

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би се променила Земјата доколку е во друга галаксија?

Читај повеќе

Лендерот на НАСА „умира од студ“ на Марс, но уште има надеж

Читај повеќе

Колку милиони троши Facebook за обезбедување на Марк Закерберг?

Читај повеќе