Жрепката одлучи

Познато со кого ќе игра Ѓоковиќ на УС Опен

Најдобриот тенисер во светот на стартот на УС Опен ќе игра со тенисер од квалификациите.

Потенцијалните ривали во второто коло се Грекспур или Штруф, додека Ноле во третото коло најверојатно ќе игра против поранешниот финалист на УС Опен Кеи Нишикори.

Во четвртфиналето може да игра и со Матео Беретини.

Ѓоковиќ на УС Опен има можност да го освои четвртиот Грен слем трофеј во сезоната и да сруши уште еден рекорд: со 21. титула ќе биде на првото место на вечната листа.

URL

Новак три пати беше најдобар на УС Опен во 2011, 2015, 2018 година, а во одлучувачките дуели беше поразен во 2007, 2010, 2012, 2013 и 2016 година.

Првиот играч во светот во досегашната кариера освои 20 Грен слем титули и е на врвот на вечната листа заедно со Роџер Федерер и Рафаел Надал.

Минатата сезона најдобар беше Доминик Тим кој нема да учествува оваа година поради повреда.

URL
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Тенис

Медведев со голем пресврт обезбеди полуфинале на Австралија опен

Read more

Циципас лесно до полуфиналето на Австралија опен

Read more

Шаповалов: Погрешив што реков дека судијата е корумпиран, но на Рафа премногу му се дозволува

Read more

Беретини против Надал во полуфиналето на АО

Read more
 

Спорт

Откриено зошто Роналдо го блокирал Transfermarkt на Instagram

Читај повеќе

Еспортот стана официјален спорт во земјава

Читај повеќе
  • play_arrow

Боливија - ракометен рекордер по неверојатни порази

Читај повеќе

Дресот на Баерн најкупуван во 2021, на ПСЖ само 9-ти

Читај повеќе

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Читај повеќе

Скалони: Меси ми се довери дека ковидот силно го удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл на Дончиќ за победа на Далас

Читај повеќе

Нови ковид правила во Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Медведев со голем пресврт обезбеди полуфинале на Австралија опен

Читај повеќе