Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Последниве денови на социјалните мрежи беше споделено видео со прашањето што го доби учесник на британската верзија на квизот „Кој сака да биде милионер?“, а иако се работи за видео од претходните сезони, повторно стана популарно.

Повторно се шири видеото со прашањето „Кое овошје е главната состојка на сливова ракија?“, а меѓу понудените одговори се и цреша, кајсија, портокал и слива.

Натпреварувачот не го знаел одговорот на прашањето и решил да употреби џокер „повикај пријател“.

„Ти треба пријател кој навистина пие“, му рече водителот, а тој одговори дека ќе ѝ се јави на мама - на што сите во студиото се изнасмеаја.

„Решено“, одговори водителот.

Мајката одговори „како од топ“ дека е слива и потврди дека е апсолутно сигурна во својот избор.

„Те сакам мамо“, рече натпреварувачот, на што публиката повторно се насмеа.

На крајот решил да ја послуша мајка си што била добра одлука и за тоа добил 125.000 фунти.

URL
реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Чек дис аут

Јапонија е пример како треба да се однесуваме со дрвјата во градовите

Read more

Мачорот ме лиже, да го лизнам и јас да види како е

Read more

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

Колку луѓе се родени на 29 февруари?

Read more
 

Магазин

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Читај повеќе

Зошто често се будите уморни?

Читај повеќе

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Читај повеќе

Главната грешка на нежното родителство што ја прават многу родители

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали седите правилно кога работите на компјутер?

Читај повеќе

Колку долго треба да трае тренингот ако можете да вежбате само за време на викендите?

Читај повеќе

Брз рецепт за песто паста со 5 состојки

Читај повеќе

Јапонија е пример како треба да се однесуваме со дрвјата во градовите

Читај повеќе

Повеќе од милијарда луѓе се дебели, зголемена е и стапката на дебелина кај децата

Читај повеќе