Празнични десерти кои секој може да ги направи

Се ближат новогодишните празници, а тоа значи многу вкусна храна на нашите трпези.

Оваа година не мора да вложите премногу време за да направите убав и вкусен десерт за празниците.

Овие предлози на Tasty изгледаат фантастично, а не се комплицирани за правење.

 

реклама

Рецепти

Десерт на денот: Колачиња со џем

Read more

Предлог за ручек: Полнет модар патлиџан

Read more

Десет рецепти за брз и вкусен појадок

Read more

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Read more

Нови видеа

play_arrow

Никол Кидман и Мерил Стрип во новиот филм „The Prom“

Read more
play_arrow

Протести и во Лондон против заострените рестриктивни мерки

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за романтичната комедија „Dash & Lily“

Read more
play_arrow

10-минутни вежби за затегнати стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Десет рецепти за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Репортер ограбен во програма во живо

Read more
play_arrow

Флексибилност и рамнотежа: Пилатес вежби за секој ден

Read more
play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Read more
play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Read more
play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Read more
play_arrow

Еднонога патка учи повторно да оди

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „The Life Ahead“ со Софија Лорен

Read more