ЈУГОНОСТАЛГИЈА ПУШТЕНА НА НАЈЈАКО

Пред 14 години на денешен ден се збогувавме од легендарниот „Стокец“

Беше најпопуларниот модел на српски домашен производител (во тоа време), но и автомобил кој означи крај на една ера.

Zastava 101, легендарниот „Стокец“ или „Стојадин“ се произведуваше цели 37 години, а во тој период се произведени 1.045.458 примероци, од кои 224.851 возило се извезени во земјите ширум светот.

Последниот 101 излезе од производната лента на 21 ноември 2008 година, што беше и последниот автомобил од домашно производство во Србија, потсетува Zastava 101 forum.

#zastava101 Na dan, 21.novembra 2008, pre 14 godina sa proizvodne trake je sišao poslednji Stojadin. Bio je to i...

Posted by Oficijalna stranica Zastava 101 foruma on Sunday, November 20, 2022

Колку и да изгледа неверојатно денес, Zastava 101 е најуспешниот модел на југословенската автомобилска индустрија. Произведен е во многу поголем број примероци во споредба со „Фиќо“ и „Југо“, а своето место во историјата на автомобилите го зазема како зачетник на класата Golf.

„Стокец“ може да се пофали дека е првиот модел кој комбинираше погон на предните тркала, попречно монтиран мотор, независна суспензија на двете оски и петта врата од багажникот.

Тоа беше практично првиот модерен хечбек во светот, кој се појави на пазарот три години пред Golf.

Сите веќе знаат дека „Стокец“ е дериват на Fiat 128. Во времето кога започна производството во Крагуевац (15.10.1971), италијанскиот оригинал веќе беше на пазарот две години, а во 1970 година беше прогласен за автомобил на годината и карактеризиран како возило кое беше пред своето време. - со одлични сопирачки и извонредно управување.

Нешто друго го направи Fiat 128 многу напреден за своето време - моторот. Тоа беше првиот автомобил со новиот SOHC мотор на Fiat.

Дизајниран од Аурелио Лампреди, главните карактеристики на моторот беа дека брегастата осовина во алуминиумската глава ја придвижуваше назабен ремен.

Овој концепт беше прифатен од повеќето производители на автомобили една деценија подоцна, во раните 80-ти, но беше многу невообичаен во доцните 60-ти. Тие, всушност, велат дека концептот е преземен од тогашните мотори на Ferrari, кои исто така ги дизајнирал легендарниот Лампреди.

Првите примероци беа прикажани на Саемот за автомобили во Белград на 15 март 1971 година, а сериското производство во Крагуевац започна точно седум месеци подоцна.

Во текот на 37-те години на производство, следеа многу естетски и технички промени, како и различни верзии.

Zastava го извезуваше „Стокец“ во голем број западноевропски земји како Франција, Германија, Луксембург, Швајцарија, Белгија, Холандија и Велика Британија.

Беше опфатен и Балканот и Централна Европа, а освен што се продаваше во Грција, Бугарија, Романија, Унгарија и Чехословачка, се склопуваше и во Полска.

Тагови
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Кака: Роналдо е само дебел човек на улица во Бразил

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Авто новости

„Тотален хаос“ во гигафабриката на Tesla во Берлин

Read more

Како поминаа фаворитите на најновиот EuroNCAP креш тест?

Read more

Apple го одложи својот прв автомобил и се откажува од автономното возење

Read more

Volkswagen најави електричен SUV со автономија од 700 километри

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

„Тотален хаос“ во гигафабриката на Tesla во Берлин

Читај повеќе
  • play_arrow

Како поминаа фаворитите на најновиот EuroNCAP креш тест?

Читај повеќе

Apple го одложи својот прв автомобил и се откажува од автономното возење

Читај повеќе

Volkswagen најави електричен SUV со автономија од 700 километри

Читај повеќе

Италија е против забраната за продажба на нови бензински и дизел автомобили од 2035 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставен трик за побрзо да ја одмрзнете шофершајбната

Читај повеќе

Секој купувач на Jaguar добива уште еден бесплатно, но под еден услов

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Mercedes ја претстави најмоќната S класа во историјата

Читај повеќе
  • filter

Се продава црвениот Mercedes на Марадона: Малку користен, исклучително сочуван

Читај повеќе