Предлог за денешниот ручек: Паста со пилешко и куркума

Едноставно за подготовка и многу вкусно.

Потребни состојки:

300 г паста(по избор)

2 лажици путер

200 г пилешко бело месо

1 лажица вегета

300 мл павлака за готвење

Лажичка куркума

Сол и бибер

Пармезан

Начин на подготовка:

Сварете ги тестенините во солена вода. Во меѓувреме запржете го пилешкото месо исечено на помали парчиња. Додајте вегета, сол, бибер и павлака за готвење и оставете на кратко да се вари. Пред крајот на варењето додајте куркума. во подготвениот сос со пилешко додајте ги тестенините и промешајте. Послужете топло со пармезан

реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Зеленчук и пршута во бешамел сос

Read more

Не содржи ронка брашно: Чоколаден колач готов за миг

Read more

Лесно и брзо: Солена штрудла со моцарела и шунка

Read more

Рецепт на денот: Канелони полнети со спанаќ и сирење

Read more
 

Магазин

Искрен и отворен: Со овој хороскопски знак секогаш знаете на што сте

Читај повеќе

Село во кое може да живеете само ако сте оперирале слепо црево

Читај повеќе

Истражување покажа: Мажите со маска на лицето делуваат попривлечно

Читај повеќе

10 цитати за животот од Харуки Мураками

Читај повеќе

Што се случува во телото ако пиете кафе пред утринскиот тренинг?

Читај повеќе

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Читај повеќе

Во 113 година од животот почина најстариот маж во светот

Читај повеќе

Рецепт на денот: Зеленчук и пршута во бешамел сос

Читај повеќе

Пет витамини и минерали важни во текот на зимските месеци

Читај повеќе