Предлог за ручек: Ќофте во сос од домати и кајмак

Ручек за сите љубители на месо и кајмак.

Потребни состојки:

120 г ориз

450 г мелено месо

90 г лук

3 г лук во прав

1 јајце

10 г сол

5 г буковец

Сос

50 г пасирани домати

100 г кајмак

5 г сол

20 мл масло

130 г вода

Начин на подготовка:

Во сад промешајте месо, ориз, лук, јајце, буковец, сол и бибер. Обликувајте ги ќофтињата по желба, препорака е да бидат помали за да се испечат поубаво. Оставете ги малку да отстојат, а за тоа време направете сос.

Промешајте ги пасираните домати, кајмак, масло, сол, буковец и вода. Ставете ги ќофтињата во сад за печење и прелијте со сос.

Печете 1 час и 20 минути на 180 степени. Сервирајте со кајмак и листови свеж босилек.

реклама

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Read more

Рецепт на денот: Шпагети со пармезан и чери домати

Read more

Шест златни правила за здраво готвење

Read more

Идеја за ручек: Пилешко ќофте во сос од сенф

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе