Предлог за ручек: Пилешко со пршута и моцарела

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

6 парчиња пилешки стек

2 тиквички

6 парчиња пршута

6 парчиња моцарела

Пармезан

1 јајце

Презла

Маслиново масло

2 лажици млеко

Сол и бибер

Начин на подготовка:

Изрендајте ги тиквичките и посолете. Посолете го и месото. На секое парче месо ставете пршута, малку од ренданите тиквички и парче моцарела па замотајте.

Изматете јајце, сол, бибер и додајте млеко. Ставете го месото во изматеното јајце, па во презла. Ставете хартија за печење во тавчето, додајте маслиново масло и ставете го месото во тава.

Секое парче месо прелијте го со маслиново масло. Печете околу 35 минути на 180 степени.

реклама

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

КОРОНА кризата врие во цел регион: Каде е најлошо?

Read more

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Рецепти

Идеја за појадок: Домашни кифлички со пица фил

Read more

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more

Предлог за ручек: Бурито со мелено месо и зеленчук

Read more

Магазин

Зошто треба максимално да уживате во мастурбацијата?

Читај повеќе

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Читај повеќе

Директен воз од Европа до Кина – патување од 20 дена

Читај повеќе

Најголемите кавгаџии се раѓаат во овие хороскопски знаци

Читај повеќе

Која е мајката, а која е ќерката?

Читај повеќе

COVID-19 долго ќе остане со нас, но ќе биде под контрола

Читај повеќе

Раздвоените сијамски близначки се вратија дома – Што понатаму?

Читај повеќе

Нова генерација на модни дизајнери и инженери за иднината на модата

Читај повеќе

Најсиромашниот претседател во светот се повлече од политика

Читај повеќе