Предлог за ручек: Полнети тиквички со сирење

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

4 тиквички

2 лажички путер

1 помала главица кромид

2 чешниња лук

2 јајца

1 шолја фета сирење

1 шолја гауда

Магдонос

1 лажица брашно

Сол и бибер

Начин на подготовка:

Исечете ги тиквичките на половина и направете вдлабнатина. Средината од тиквичките измешајте ја со кромид и лук и пржете на путер додека да омекне. Откако ќе се излади смесата додајте брашно, сирење, магдонос и изматени јајца. Со смесата наполнете ги тиквичките. Печете на 190 степени, 20-25 минути.

реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Read more

Најлошата работа што може да ја чувате во паричникот

Read more

Рецепти

Предлог за ручек: Сочно свинско филе

Read more

Почнете го денот како што треба: Пет брзи и здрави идеи за појадок

Read more

Ручек за вистински гурмани: Печени кременадли

Read more

Идеја за појадок: Солени мафини

Read more

Магазин

По учеството во Мис БумБум никој не сака да ја вработи како докторка

Читај повеќе

Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Читај повеќе

Во која година од животот луѓето се најнесреќни?

Читај повеќе

Кога мачка ќе направи селфи

Читај повеќе
  • play_arrow

Наставник е најтетовираниот Французин

Читај повеќе
  • filter

Предлог за ручек: Сочно свинско филе

Читај повеќе
  • play_arrow

Австралија разви спреј за нос во борбата против COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

КОВИД мода: Овој капут ќе биде хит на сезоната

Читај повеќе

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Читај повеќе