Предлог за ручек: Полнето пилешко

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

500 гр стек

100 гр сланина

Масло

150 гр рендан кашкавал

Сол и бибер

Начин на подготовка:

Исечете го месото на средина. Пропржете ја сланината. Во средина на месото ставете од ренданиот кашкавал.

Додајте го и пилешкиот стек во тавата. Посолете по вкус. Со месото послужете пире или ориз.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Паста со четири вида сирење

Read more

Рецепт што мора да се проба: Какао со млеко, мед и цимет

Read more

Десерт на денот: Колачиња од само 3 состојки

Read more

Рецепт на денот: Пилешко со зеленчук и рузмарин

Read more

Магазин

Најавена и автомобилска трка на Месечината

Читај повеќе
  • filter

Уапсена египетска инфлуенсерка поради фотосесија во Гиза

Читај повеќе

Неколку причини зошто да јадете ореви секој ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Кое куче е најпаметно?

Читај повеќе

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Читај повеќе

Италија даде упатства за домашно лекување на КОВИД пациенти

Читај повеќе

Рецепт на денот: Паста со четири вида сирење

Читај повеќе

Ако сте пушач, овие 3 намирници ќе ви помогнат да ги исчистите белите дробови

Читај повеќе

Едно мислат, друго зборуваат: Најлицемерни хороскопски знаци

Читај повеќе