Прегазено 9-годишно девојче во скопско, возачот избегал

На патот село Лека – село Крушопек, скопско, вчера во 17:15 часот патничко возило, управувано од непознат возач, удрило во пешак – деветгодишно девојче од село Крушопек и го напуштило местото.

Девојчето со друго возило било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје. 

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

Маск: Време е Amazon да се разбие

Read more

[КАЈГАНА интервју] Себастијан Ерера - наскоро колумбиски шмек во репрезентацијата на Македонија?

Read more

Задолжителен 14-дневен карантин во Бугарија за наши државјани при влез во таа земја

Read more

Хроника

Петровска: По комплетирање на доказите ќе следуваат кривични за случајот на „Боемска“

Read more

Откриени 25 мигранти на автопатот Велес-Скопје

Read more

Охриѓанец лажно се претставувал како сообраќаен полицаец

Read more

Скопјанец измамил делчевец за 17.000 денари

Read more

Вести

  • play_arrow

Трамп: Коронавирусот е многу лош подарок од Кина

Читај повеќе

Ахмети посака Албанец премиер, Заев му порача дека нема да биде дел од идната Влада

Читај повеќе

Активни 1.009 случаи на COVID-19, зголемениот број на заразени бил очекуван

Читај повеќе

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Читај повеќе

Облачно со дожд и ветер, локално услови за град

Читај повеќе
  • play_arrow

Демонстранти запалија полицаец во Мексико

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Филипче: Околу 15 семејства сочинуваат 90 проценти од новозаболените

Читај повеќе

Петровска: По комплетирање на доказите ќе следуваат кривични за случајот на „Боемска“

Читај повеќе