„Преспав“ бара две деца за улоги во новата сезона

Популарната македонска серија сепак ќе има уште едно продолжение, а за новата сезона во тек е пријавување за кастинг на две момчиња.

„Ги бараме Ѓоко и Боко, две палави момчиња на возраст од 6 до 9 години кои ќе добијат улоги во вашата омилена ТВ серија 'Преспав'“, објави од „Преспав“.

Која ќе биде улогата на новите ликови Ѓоко и Боко, останува само да претпоставуваме. Фановите веќе типувата дека ќе бидат синови на Коста и Ула.

Сите заинтересирани треба да испратат фотографии (профил, анфас и целосна) и кратко видео за запознавање (име, презиме, години, хоби, желби...) кое нема да биде подолго од една минута, телефонски број на родител и e-mail адреса за контакт на prespavcasting@gmail.com до 7 октомври 2021 година.

Кастинг директор е Билјана Драгиќевиќ - Пројковска.

Тагови
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

МК сцена

Презакажан концертот на Дајте музика

Read more

Богата музичка програма на фестивалско Скопје

Read more

Џамбазов се скара со македонските дискотеки: За вас сум недостапен

Read more

Излезе вториот сингл на Вселенаутика

Read more
 

Сцена

Дали „The Simpsons“ ги предвидоа и мајмунските сипаници?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дигитален форензичар вели дека фотографиите на Амбер Херд со модринки се „модифицирани“

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина легендарниот актер Реј Лиота, ѕвездата на Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

По 19 сезони дојде крај за шоуто на Елен Деџенерис, денес е последната епизода

Читај повеќе

Кејт Мос: Џони Деп никогаш не ме турнал, ниту ме удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Morbius

Читај повеќе

Презакажан концертот на Дајте музика

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најлоши работи кои ги направи Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е филмот што го засени „Top Gun“ во Кан?

Читај повеќе