Претпладне дожд, попладне сончево со температура до 34°C

Претпладнево на места ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд со ретки грмежи.

Попладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20°C, максималната ќе достигне од 27 до 34°C, а УВ индексот – 7.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи, во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне со услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 31°C.

Во следните денови ќе настапи стабилизирање на времето. Ќе преовладува сончево и топло време, но во попладневните часови ќе има услови за појава на ретка изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи.

реклама

10 места во светот каде ајкулите најчесто напаѓаат

Read more

Научниците открија кој стои зад мистериозните убиства на ајкули во Јужна Африка

Read more

Хороскопски знаци кои најмалку си одговараат и најчесто се разделуваат

Read more

Што да очекуваме од Сончевата бура која утре ќе ја погоди Земјата?

Read more

Македонија

Ковачевски: Македонскиот народ никој никогаш нема да го асимилира и тоа е факт

Read more

Мишел: Северна Македонија припаѓа во ЕУ, одлуката за ова е ваш суверен избор

Read more

Синодот на МПЦ – ОА: Да се зачува македонскиот идентитет, македонскиот јазик, култура и историја

Read more

Србија, Северна Македонија и Албанија со заедничка дигитална туристичка платформа

Read more
 

Вести

Полковник кој ги носеше нуклеарните шифри на Путин најден во „локва крв“

Читај повеќе

Маж се удави во Охридското Езеро во близина на Струга

Читај повеќе

Русија ја предупреди Финска против граничната база на НАТО

Читај повеќе

Германија ја одобри изградбата на првиот терминал за LNG: Итно ни треба замена за рускиот гас

Читај повеќе

Ковачевски: Македонскиот народ никој никогаш нема да го асимилира и тоа е факт

Читај повеќе

Мишел: Северна Македонија припаѓа во ЕУ, одлуката за ова е ваш суверен избор

Читај повеќе

Синодот на МПЦ – ОА: Да се зачува македонскиот идентитет, македонскиот јазик, култура и историја

Читај повеќе

Србија, Северна Македонија и Албанија со заедничка дигитална туристичка платформа

Читај повеќе

Дневен ковид-биланс: 293 новозаразени и 102 оздравени

Читај повеќе