Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

Скопје, 24 август 2019 (МИА) – Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Утринската температура ќе се спушти помеѓу 13 и 21, а дневната ќе достигне од 30 до 38 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје, претпладне сончево, попладне со зголемена облачност и со локални врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 20, а дневната ќе се искачи до 35 степени.

Продолжува периодот на топло време. Во недела и во почетокот на идната недела во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, засилен ветер и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме и појава на град.

реклама

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Read more

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Read more

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Read more

Вакцината против корона ќе ве направи геј – штетно и бизарно тврдење на израелски рабин

Read more

Македонија

Филипче: Државата има капацитет да спроведе попис во време на пандемија

Read more

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Read more

Без струја утре делови од Карпош, Чаир, Драчево и Долно Соње, без вода населбата Усје

Read more

Нови 356 случаи, 15 починати и 587 оздравени

Read more
 

Вести

Повеќе од 70 милиони излекувани пациенти од COVID-19 во светот

Читај повеќе

Pfizer испорачува двојно помалку вакцини, Европа незадоволна

Читај повеќе

Филипче: Државата има капацитет да спроведе попис во време на пандемија

Читај повеќе

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Читај повеќе

Без струја утре делови од Карпош, Чаир, Драчево и Долно Соње, без вода населбата Усје

Читај повеќе

Во Италија уапсени 50 луѓе поради Ндрангета, истрага и против политичари

Читај повеќе

Приведени две лица барани со потерница за издржување затворска казна

Читај повеќе

Нови 356 случаи, 15 починати и 587 оздравени

Читај повеќе

Фетаи не отстапи од обвинението за тероризам на завршниот збор за случајот „Монструм

Читај повеќе