Претставен новиот Mercedes Maybach S450 4Matic

Mercedes-Benz го покажа својот нов модел кој е наменет за кинескиот пазар.

Додека фабриките ширум Европа се затвараат, во Кина производството продолжува да тече.

Дури и Mercedes e активен на пазарот и го претстави новиот модел S450 4Matic во Maybach издание.

Овој „ѕвер“ го придвижува 3.0-литарски твин турбо бензин мотор во комбинација со 48V систем и произведува околу 370 коњски сили и максимален вртежен момент од 500 Nm.

Како што пишува CarNewsChina, се работи за колекционерско издание кое подразбира низa од додатоци како што е нова предна маска и 20-инчни фелни.

Внатрешноста е направена од кожа и дрво кои на автомобилот му даваат луксузен изглед. Новата цена ќе изнесува околу 192.000 евра.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Авто новости

Mercedes има одговор на Tesla електричниот камион

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more

КОВИД кризата ги покажа забите: Нов пад на продажбата на автомобили

Read more

Тјунираниот Porsche Cayenne сега развива 690 КС

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Mercedes има одговор на Tesla електричниот камион

Читај повеќе
  • filter

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Читај повеќе

КОВИД кризата ги покажа забите: Нов пад на продажбата на автомобили

Читај повеќе

Kia ќе претстави 7 нови електрични модели до 2027 година

Читај повеќе
  • filter

Тјунираниот Porsche Cayenne сега развива 690 КС

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ова е новото Ferrari Portofino M со поголема моќност

Читај повеќе
  • filter

Nissan го откри изгледот на долгоочекуваниот наследник на моделот 370Z

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Audi A3 G-Tron

Читај повеќе
  • play_arrow

Кршење Lamborghini во првиот трејлер за новите авантури во Top Gear

Читај повеќе