Претставен новиот Motorola One Hyper со поп-ап камера

Motorola во последните неколку години експериментира со линијата телефони One која полека ја елиминира разликата помеѓу средниот и високиот сегмент, а еден од таквите модели е One Hyper.

One Hyper е во суштина евтина верзија на смартфонот OnePlus 7 Pro, има поп-ап селфи камера благодарение на која неговиот 6,5-инчен екран со резолуција од 2.340x1.080 нема ни „заб“, ни отвор.

Од Motorola наведуваат дека One Hyper поддржува „хиперполнење“ од 45W преку USB-C, едно од најбрзите на пазарот.

Што се однесува до останатите спецификации, има 4 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија, Qualcomm Snapdragon 675 процесор и батерија од 4.000 mAh.

Од Motorola уверуваат дека батеријата може да издржи 38 часа континуирана употреба. Уредот доаѓа со инсталиран оперативен систем Android 10.

Позади има две камери, главната со 64 MP, како и ултрашироката камера од 8 MP (118 степени).

One Hyper го доби вообичаениот софтвер на Motorola за камера кој вклучува темен режим (Dark Mode) и стабилизација. За селфи фотографирање се користи поп-ап камера од 32 MP.

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Read more

Франција со воено присуство се вмешува во грчко-турскиот спор

Read more

Мобилни

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Read more

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Read more

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Read more

Гик

  • play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Читај повеќе

Facebook отстрани 7 милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Читај повеќе

Четири вакцини против COVID-19 се тестираат во Мексико

Читај повеќе

TikTok ги претстави првите креатори на кои ќе им плаќа за видео содржини

Читај повеќе
  • filter

Еколошка катастрофа: Насуканиот танкер во Маврициус би можело да се преполови

Читај повеќе
  • play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Читај повеќе

Twitter сака да ја купи TikTok и да ги преземе американските операции

Читај повеќе

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Читај повеќе