Претставен Xiaomi Mi 11, првиот смартфон со Snapdragon 888 процесор

Xiaomi го претстави својот најнов смартфон – Xiaomi Mi 11.

Xiaomi Mi 11 пристигнува со 6,81-инчен AMOLED екран, со QHD+ резолуција и 120 Hz освежување на екранот. Предниот панел го штити Gorilla Glass Victus.

Смартфонот пристигнува како прв модел со Qualcomm Snapdragon 888 процесор. Има 8 GB RAM и 128 GB или 256 GB меморија.

Главната камера има 108 MP, ултрашироката камера има 13 MP и 5 MP макро сензор.

Новиот смартфон пристигнува со батерија од 4.600 mAh која поддржува брзо полнење од 55W. Oфицијално, доаѓа без полнач во пакувањето.

Продажбата ќе започне од 1 јануари. Xiaomi ќе биде достапен во 6 бои – црна, бела, сина, Khaki Vegan Leather, Purple Leather и Special Edition.

Засега не се познати цените за глобалниот пазар, но во Кина ќе чини околу 610 долари.

Тагови
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Read more

Џабе се фалите - бројот на партнерки не ве прави подобри љубовници

Read more

Помогнете му на телото најдобро да го искористи витаминот Д

Read more

Мобилни

Honor го претстави новиот телефон

Read more

Како Samsung Galaxy Z Fold 3 поднесува пад врз бетон?

Read more

19 iPhone модели добиваат iOS 15: Нов софтвер достапен и за iPad и за Apple Watch

Read more

Apple ќе престане со производство на iPhone со 64 GB меморија

Read more
 

Гик

Honor го претстави новиот телефон

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Samsung Galaxy Z Fold 3 поднесува пад врз бетон?

Читај повеќе
  • play_arrow

19 iPhone модели добиваат iOS 15: Нов софтвер достапен и за iPad и за Apple Watch

Читај повеќе

Instagram воведе промена: Swipe-up замина во историја, го замени стикер-линк

Читај повеќе
  • play_arrow

Електричниот авион на Rolls-Royce го направи првиот пробен лет

Читај повеќе

Леб - намирница која ја обликуваше исхраната во последните 6.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Туристите кои летнаа во вселената без астронаути, се вратија на Земјата

Читај повеќе

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што нуди новата GoPro камера Hero 10 Black?

Читај повеќе