Претставени Huawei P50 и P50 Pro

Huawei ја претстави новата серија P50.

Долго време се чекаше кога ќе биде претставена новата серија, па конечно ги претставија новите Huawei P50 и Huawei P50 Pro.

Ниту еден од двата телефони не поддржува 5G мрежа. Уредот пристигнува со HarmonyOS што значи дека нема пристап до услугите на Google.

Моделите ќе имаат 256/512 GB со 4.360 mAh, 66W жично, 50W безжично полнење. P50 ќе има Snapdragon 888 4G процесор, а ќе биде достапна и варијанта со Kirin 9000 процесор.

P50 има 6,5-инчен OLED екран со FHD+ резолуција и 90Hz освежување, додека P50 Pro има 6,6-инчен OLED екран со FHD+ резолуција и 120 Hz освежување.

P50 има главен сензор од 50MP, 13 MP ултраширока камера и 12 MP телефото камера со OIS поддршка.

URL

P50 Pro има 50 MP главна камера, 13 MP ултраширока камера и 64 MP телефото камера со OIS поддршка и 3.5х оптички зум. Напред е селфи камерата од 13 MP.

Цената во Кина за P50 Pro се движи од околу 780 евра за моделот со 8 GB RAM, а P50 ќе чини околу 580 евра.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Мобилни

Xiaomi го претстави новиот смартфон Civi со екран од 6,55 инчи

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Read more

Microsoft повторно има надежен телефон: Surface Duo 2 ги оправда очекувањата

Read more
 

Гик

  • filter

Xiaomi го претстави новиот смартфон Civi со екран од 6,55 инчи

Читај повеќе

InSight конечно регистираше поголеми потреси на Марс

Читај повеќе

Google денеска наполни 23 години

Читај повеќе

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Читај повеќе
  • play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Читај повеќе

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Microsoft произведе безжичен глушец од рециклирана пластика од океанот

Читај повеќе

Новиот детектор за гравитациски бранови фати мистериозни сигнали од вселената

Читај повеќе

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Читај повеќе