Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Јапонскиот бренд ZGHYBD во продажба пушти необични очила кои го штитат целото лице од ултравиолетови зрачења.

Станува збор за висококвалитетен поларизиран штит за лице изработен од поликарбонати и опремен со леќа за заштита од УВ зраци. Унисекс очилата имаат висока издржливост, а можат да поднесат притисок без деформации или оштетување.

Очилата за лице се отпорни на ветер и на прашина, а нудат и одлично визуелно искуство и максимална видливост.

Уредот е погоден за секојдневна заштита на очите. Иако очилата изгледаат многу футуристички, пуштени се на продажба преку Amazon, па можно е да станат хит во иднина.

Remote video URL
Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Чек дис аут

Руски измамници продаваат уреди за „дечипирање“ од вакцината против ковид

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Работа од дома, фејлови со мачки

Read more

Што ќе се случи со мегаградовите ако се стопи целиот мраз на Земјата?

Read more
 

Магазин

Астролозите велат дека 30 ноември е најбаксузниот ден во годината

Читај повеќе

Кои се придобивките ако јадете по четири бадеми секој ден?

Читај повеќе

Руски измамници продаваат уреди за „дечипирање“ од вакцината против ковид

Читај повеќе

Студија: Бебињата развиваат смисла за хумор во првиот месец од животот

Читај повеќе

Едноставно решение за оние коишто имаат недостаток на витамин Д

Читај повеќе

Кој збор ја одбележа 2021 според речникот Merriam-Webster?

Читај повеќе

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Ако сакате долг живот, појадувајте рано наутро

Читај повеќе

Рецепт на денот: Штрудла со ореви

Читај повеќе