Преведувач на годината

Министерката за образование на Косово, Арбрие Нагавци, денеска престојуваше во официјална посета на земјава, но нејзиниот говор остана без нормален превод по што мораше да се обрати на англиски јазик.

По средбата со македонската колешка Мила Царовска, косовската министерка се појави на заедничка прес-конференција каде на дело ја виде македонската непрофесионалност.

Нагавци се обрати на својот мајчин албански јазик, а преводот на македонски беше толку лош што дури и таа разбра со каков преведувач си има работа, по што одлучи говорот да го продолжи на англиски, за сите да разберат.

Напомена: За да го гледате видеото, отворете го кликнувајќи Watch on YouTube.
Remote video URL
Тагови
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more

#мкфејл

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Read more

Браво за пивото, ама за ВЦ што правиме?

Read more

Преведувач на годината

Read more

Шефе, како се вика петок на англиски?

Read more
 

Магазин

  • filter

Јапонците измислија мопед во кој може да се вози домашно милениче

Читај повеќе

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Читај повеќе

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Читај повеќе

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Читај повеќе

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Читај повеќе

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Читај повеќе
  • filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Читај повеќе

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Читај повеќе

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Читај повеќе