Превртен камион со пиво блокираше автопат седум часа

Камион што превезувал пиво во лименки се преврти на најпрометниот автопат во Австралија, поради што сообраќајот беше во прекин цели седум часа, соопшти полицијата.

Несреќата се случила вчера, на околу 300 километри северно од Сиднеј.

Илјадници лименки со лагер пиво „Victoria Bitter“ на пиварницата Carlton & United Breweries го блокираа автопатот седум часа.

Полицијата и екипи на Брзата помош веднаш реагирале и за среќа нема повредени во инцидентот.

Возачот (24) изгубил контрола над возилото и удрил во заштитната ограда, по што камионот се превртил.

Тој не бил под дејство на алкохол или дрога и се претпоставува дека причината зошто изгубил контрола врз возилото е умор.

реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Чек дис аут

Чак Норис му се закани на Лукашенко

Read more

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Read more

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Read more

Магазин

  • play_arrow

Чак Норис му се закани на Лукашенко

Читај повеќе

Брз ручек за цело семејство: Кременадли со кашкавал

Читај повеќе
  • filter

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Читај повеќе
  • filter

Што кажува вашиот фрижидер за вас?

Читај повеќе

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Читај повеќе
  • play_arrow

Anthenea, првиот пловен луксузен еко-хотел на соларна енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Готово за 10 минути: Четири рецепти за брз ручек

Читај повеќе
  • play_arrow

Хормонски дисбаланс кај жените: Како да го решите на природен начин?

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе