Пријателите им помогнаа на „Ласт експедишн“ да направат спот за култната песна „Шефе“

Рокенрол бендот „Ласт експедишн“ кој опстојува на македонската музичка сцена од 80-тите, објави нова верзија со видеоспот за култниот хит „Шефе“.

 

Песната која спојува генерации рокери и алтернативци во Македонија доби видеоспот во кој бендот заедно со пријателите покажуваат како го доживуваат овој безвременски хит.

„Почитувачи на ликот и делото на ПОСЛЕДНАТА ЕКСПЕДИЦИЈА. Со особено задоволство Ви ја претставуваме новата верзија на култната песна Шефе за која се потрудивме да биде ГРАДСКА, НАРОДСКА, СВЕТСКА и не знам уште што али мислиме дека успеавме у све а патем речено 😄 да не ја оштетиме. Песната е Македонско-Американско- Канадска кооперација (копродукција) и сите ние што учествувавме во ова парче музика сме среќни и презадоволни“, напишаа од бендот на официјалната Facebook страница.

Клавијатури, микс и продукција се на Давор Јордановски, гитара – Кире Најдовски, бас – Бред Џонсон, тапани – Џо Лана Џуниор, а видео монтажа – Благоја Неделковски.

Во спотот учествуваа: Сецко, Енко, Диме, Влатко, Салпе, Драгче, Сашко, Ленин и Ноќни Волци,  Ален, Ева, Бојан, Фриц, Панки, Филип, Симона, Кети, Дарко, Александар, Сашко, Драган, Славче, Гоце, Милан, Христина, Александар, Аце Флојд и колегите, Ристе Мерцедес, Зоран, Благој, Маја, Коста, Мики, Виктор, Фросина, Илија, Горазд, Дејан, Марија, Никола, Оливера, Пеце, Дејан, Бети, Филип, Мила, Влатко, Ангелина, Жарко, Горан, Анета, Кристијан, Бошко, Деко.

Претходно, во мај, бендот упати отворен повик „Сакаш да си дел од Последната Експедиција?“ во кој по примерот на големите светски бендови ги поканија фановите да се пријават за учество во снимањето на спотот со приклучување преку онлајн преку каналот Zoom.

Погледнете го видеоспотот и знаеме дека исто како нас ќе станете и ќе заиграте, каде и да сте.

Remote video URL
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Низ фотографии: Погледнете како изгледа Нагорно-Карабах додека трае конфликтот

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

МК сцена

Песната „Сакам да живеам“ од Нокаут победничка на 35. „Макфест“

Read more

„Параноја“ е новата песна на култните „Санаториум“

Read more

„Уживања“ со прилепчаните The Dreamers

Read more

„Дај замижи“ – прва авторска песна на кавадарчаните 4U Band

Read more

Сцена

  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Jennifer's Body“

Читај повеќе

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри шпански серии на Netflix кои мора да ги гледате

Читај повеќе
  • play_arrow

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Читај повеќе

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Читај повеќе
  • filter

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Парсонс уште во март фатил COVID-19

Читај повеќе