Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Принцот Хари вчера беше гостин во подкаст-емисијата Armchair Expert каде зборуваше за првата средба со Меган Маркл, напуштањето на кралското семејство и одењето на психолог.

Британскиот принц опиша како изгледал неговиот прв таен состанок со Меган.

„Се сретнавме во еден супермаркет во Лондон и се преправавме дека не се познаваме. Застанавме на неколку метри и се допишувавме. Се сеќавам дека луѓето чудно ме гледаа и неколкумина дојдоа да ми кажат здраво. Носев капа и цело време гледав во подот за да ме видат што е можно помалку луѓе“, рече Хари со насмевка.

Тој додаде дека поради смртта на мајка му, принцезата Дајана, сакал да го напушти кралското семејство кога имал 20-тина години

„Тоа е работно место, нели? Стисни заби и заврши си ги должностите. Имав дваесет години и размислував - не го сакам ова. Не сакам да бидам тука. Не сакам да правам ова. Погледнете што оваа ‘работа’ ѝ направи на мајка ми. Како да се скрасам и да имам семејство кога знам дека нешто такво нешто може пак да се повтори?“, рече тој.

Ефект на бумеранг

На крајот, Хари зборуваше за посетите на психолог, потенцирајќи дека Меган најмногу го поддржувала во одлуката да го стори тоа.

„Посетите на психолог го скршија стакленото ѕвоно во кое бев. Ја извадив главата од песок, ја истресив и помислив дека треба да сменам нешто за да бидам јас горд со себе си, нешто за кое мајка ми би се гордеела со мене, да направам важни промени“, рече тој.

За потсетување, принцот Хари неодамна соопшти дека наскоро ќе ја претстави емисијата за ментално здравје The Me You Can't See на која работи заедно со Опра Винфи.

Remote video URL
реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Живот

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Младата Кристина од Неготино одгледува свилени буби

Read more

Попова Шапка доби Информативно-едукативен Центар и две соларни еко-зони за одмор во две бачила

Read more

„Барај синко, царство доволно големо за твоите амбиции“: Смртта на Александар Велики

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе