Принцезата од Монако јавајќи коњ ја отвори ревијата на Chanel

Б.С.Б.
/ 26.01.2022 / 15:30

На Модната недела во Париз, во текот на модната ревија на луксузниот бренд Chanel, со спектакуларно влегување се појави внуката на Грејс Кели, принцезата Шарлот Казираги од Монако.

Принцезата, која е амбасадорка на брендот, буквално со јавање коњ влезе на ревијата, носејќи препознатливо сако од твид на Chanel и црни пантолони.

Креативната директорка Вирџинија Вијард ја базираше колекцијата на беспрекорна елеганција и твид, но исто така присутни беа свила и сатен.

 

реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Стил

Секси и самоуверена: Најубавата Романка на сите времиња привлече внимание во Кан

Read more

Најтажната принцеза во светот блесна на Модната недела во Монако

Read more

Instagram модел: Јулија Логан

Read more

Наоми Кембел во секси издание на црвениот килим во Кан

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

15 најстрашни хибридни животни кои навистина постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

За цврсти мускули: 15-минутни интензивни домашни вежби

Читај повеќе

Кои промени се случуваат ако имате секс секој ден, цела година?

Читај повеќе

Најздравите луѓе во светот ги јадат овие три намирници за појадок

Читај повеќе

Секси и самоуверена: Најубавата Романка на сите времиња привлече внимание во Кан

Читај повеќе

Природни средства со кои може да се ослободите од мравките во домот

Читај повеќе

10 болести кои ги наследуваме од мајката

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Читај повеќе

Скриени состојки во храната од кои се дебелеете

Читај повеќе