Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Сопругот на кралицата Елизабета Втора, британскиот принц Филип кој има 99 години, имаше операција на срцето по инфекција.

Војводата од Единбург закрепнува во болница во Лондон, каде ќе престојува до 6 недели.

„Во среда вечерта принцот Филип беше успешно опериран за да се реши мал проблем со срцето. Ќе остане во болница за да закрепне и да се одмори во текот на следните денови“, соопштија вчера од Бакингемската палата.

Пред повеќе од две недели принцот Филип, поранешен престолонаследник на Грција и на Данска, беше примен во болница во Лондон откако му се слоши во дворецот Виндзор.

Во брак со кралицата Елизабета Втора е од ноември, 1947 година.

реклама

Каков секс сакаат жените?

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more

Живот

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Кој би можел да го наследи богатството на принцот Филип?

Read more

Како да се ослободите од мувите во вашиот дом?

Read more

Рамазан: Потекло, обичаи и неговите пет столбови

Read more
 

Магазин

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Читај повеќе

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за стомачни мускули со Памела

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешки гулаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Дај ми да се напијам

Читај повеќе

Каков секс сакаат жените?

Читај повеќе