Природни феномени што ги виделе само 1% од луѓето

Од дрво што личи на шише до светла за земјотрес - светот е полн со кул места и уникатни природни феномени кои науката не успева да ги објасни. Која е најчудната работа што сте ја виделе во животот? Огнено торнадо што се случува кога ветрот е фатен во круг блиску до земјата поради разликата во воздушниот притисок? Или можеби ве зафатила бура со грмотевици? Молња над вулкан? Во ова видео се собрани најнеобичните феномени кои ги посведочиле само 1% од луѓето во светот.

реклама

Чек дис аут

Дали ќе ја решите загатката што Илон Маск ја поставува на интервјуата за работа?

Read more

Дали среќата се купува со пари?

Read more

Зошто шахот треба да биде задолжителен предмет во училиште?

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Согорете многу калории за кратко време: Правете ги овие вежби секој ден

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more
play_arrow

Тренинг за почетници: 15 минути вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more
play_arrow

15 најмоќни мотори што некогаш биле направени

Read more
play_arrow
Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Read more
play_arrow

Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кои се најскапите аниквитети во светот?

Read more
play_arrow

Проверете колку сте флексибилни: 15 минути вежби за истегнување

Read more