Пристигна првиот тизер за „It: Chapter Two“

По големиот успех на „It“, сега пристигнува ново продолжение за кое од студиото Warner Bros велат дека е уште пострашно и поморничаво од оригиналниот филм. Денеска беше објавен и првиот тизер за „It: Chapter Two“, кој можете да го погледнете подолу.

Актерската екипа овојпат е дополнета со Џесика Честејн, Џејмс Мекавој и Бил Хејдер, а филмот ќе се фокусира за оригиналната приказна на Тоа, кое се појавува во малиот град Дери на секои 27 години.

Премиерата на „It: Chapter Two“ е закажана за 6 септември 2019.

реклама

Филм & ТВ

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Read more

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more