Пристигна смартфонот со најбрз екран на пазарот

RedMagic, гејмерскиот бренд на ZTE (поточно, неговиот отсек Nubia), претстави два нови телефони во соработка со кинескиот гигант Tencent.

Станува збор за моделите RedMagic 6 и RedMagic 6 Pro кои веќе се претставени во Кина, а на другите пазари ќе пристигнат кон крајот на овој месец.

URL

RedMagic 6 има процесор Qualcomm Snapdragon 888, активно ладење со вентилатор, 6,8-инчен 1080p OLED екран и брзина на освежување од дури 165Hz, што значи дека во моментов има најбрз екран на пазарот.

URL

RedMagic 6 Pro е скоро идентичен, но доаѓа со 18 GB RAM меморија и поддржува полнење од 120W, така што неговата батерија од 4.500mAh може да се полни за само 17 минути.

Remote video URL

На задната страна се наоѓаат три камери од 64MP, 8MP и 2MP, додека на предната страна селфи камера од 8MP.

URL

Стандардниот RedMagic 6 се напојува со поголема батерија од 5.050 mAh која поддржува побавно полнење од 66W, па за целосно полнење потребни се 38 минути.

URL
Тагови
реклама

Мобилни

Што ново подготвуваат од Apple?

Read more

Redmi наскоро ќе го претстави новиот гејмерски смартфон

Read more

Внимание: Не го инсталирајте WhatsApp во розова боја

Read more

Како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy A22?

Read more
 

Гик

Видеоиграта „Call of Duty: Warzone“ руши рекорди

Читај повеќе
  • play_arrow

Тираносаурус Рекс се движел изненадувачки бавно, покажа ново истражување

Читај повеќе
  • play_arrow

Perseverance произведе кислород на Марс

Читај повеќе
  • filter

Што ново подготвуваат од Apple?

Читај повеќе
  • filter

Apple го претстави редизајнираниот iMac

Читај повеќе

Во Чиле откриен нов вид диносаурус

Читај повеќе

Мозокот на модерниот човек се развил подоцна отколку што се мисли

Читај повеќе

Redmi наскоро ќе го претстави новиот гејмерски смартфон

Читај повеќе

Објавени најлошите лозинки, дали користите некои од нив?

Читај повеќе