Пристигна Xiaomi Mi Smart Clock – Паметен будилник со низа функции

Кајгана
/ 26.01.2022 / 12:06

Запознајте го новиот Mi Smart Clock будилник со дисплеј на допир од 3,97" кој се карактеризира со низа смарт функции. Ќе ве потсетува на дневните обврски и задачи, а со функцијата Sunrise ќе имате навистина пријатно будење. Sunrise функцијата постепено ја зголемува светлината на екранот пропратена со благ и пријатен звук.

Mi Smart Clock е уред што може да служи и како контролен за други IoT смарт уреди Xiaomi во вашиот дом. Поддржува Chromecast, а можете едноставно да слушате YouTube или Spotify. Исто така, опремен е со звучник со 2 микрофона за да може да комуницирате преку Google Assistant од било кој дел во домот. Mi Smart Clock ги има речиси сите важни фунцкии кои може да ги понуди еден паметен уред. Може да се користи како дигитална рамка за фотографии или како монитор за компатибилните сигурносни камери.

Се одликува со едноставен дизајн во бела боја. Имате можност да одберете една од неколкуте позадини во боја.

Поврзете се со другите IoT уреди на Xiaomi во домот и користете го Mi Smart Clock као контролен HUB. Слободно зададете му некоја задача, како на пример да го вклучи вашиот прочистувач на воздух или да го исклучи светлото.

Вашата сигурносна камера поврзете ја на Mi Smart Clock и нејзиниот приказ слободно гледајте го на екранот од будлиникот.

Mi Smart Clock чини 3.890 денари со бесплатна испорака, а можете да го купите едноставно, брзо и безбедно во shop.kajgana.com.

реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Стил

Најтажната принцеза во светот блесна на Модната недела во Монако

Read more

Instagram модел: Јулија Логан

Read more

Наоми Кембел во секси издание на црвениот килим во Кан

Read more

Мајката на Илон Маск стана најстариот модел на Sports Illustrated

Read more
 

Магазин

Природни средства со кои може да се ослободите од мравките во домот

Читај повеќе

10 болести кои ги наследуваме од мајката

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Читај повеќе

Скриени состојки во храната од кои се дебелеете

Читај повеќе

Болки што укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Родителски совети кои никогаш не треба да ги слушате

Читај повеќе
  • play_arrow

Неочекувани фејлови, смешна компилација

Читај повеќе

Јапонците направија „машина за соништа“: Како да гледате видео

Читај повеќе

Кои се симптомите на мајмунски сипаници?

Читај повеќе