Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во болницата во Тетово

Тим од германски експерти кои треба да ги истражат причините и околностите за пожарот во модуларната ковид-болница во Тетово денеска пристигна во државава, потврдија за МИА од Владата.

Германскиот тим од Федералната криминалистичка служба, како што беше најавено претходно, е составен од четворица експерти и тоа од двајца крим техничари и форензичари за истражување пожари и двајца крим техничари и форензичари за ласерско мерење на простории и за фотографирање.

Во пожарот што избувна пред една недела во модуларната болница во Тетово животот го загубија 14 лица.

реклама

Најчестите грешки со кои ја уништувате самодовербата на детето

Read more

Што го возбудува вистинскиот Македонец?

Read more

Предизвик од 52 недели: Како да заштедите 1.400 евра за една година?

Read more

Пет држави кои му се враќаат на животот како пред пандемијата

Read more

Македонија

Утре истекува рокот ДИК да ги добие потврдените листи на кандидати за градоначалници и советници

Read more

Дневен ковид-биланс: 557 новозаразени и 28 починати

Read more

Мицкоски: Oдговорност за опожарената болница и за изгубените човечки животи мора да има

Read more

„НаTочак“: Град Скопје и ЈП „Паркови и зеленило“ престанете да ја уништувате велосипедската патека на бул. Партизански одреди!

Read more
 

Вести

Полициски час и забрана за музика во угостителските објекти се воведува во четири региони во Грција

Читај повеќе

Холандската министерка за надворешни работи поднесе оставка поради неуспешната евакуација од Авганистан

Читај повеќе

Тестаментот на принцот Филип ќе остане тајна најмалку 90 години

Читај повеќе

Утре истекува рокот ДИК да ги добие потврдените листи на кандидати за градоначалници и советници

Читај повеќе

Живи статуи на „Статуафест“ денес и утре во центарот на Скопје

Читај повеќе

Moderna: Заштитата од ковид со тек на време се намалува, потребна е трета доза

Читај повеќе

Пет држави кои му се враќаат на животот како пред пандемијата

Читај повеќе

Рама: Никој не може да ѝ држи лекции на Албанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов гаф на Бајден: Го заборави името на премиерот на Австралија

Читај повеќе