Пристигнува Coca-Cola смартфон

На пазарот наскоро ќе пристигне Coca-Cola брендиран телефон. Станува збор за уред кој би можел да биде сместен во листата на „чудни мобилни од неочекувани брендови”, бидејќи Coca-Cola се подготвува за реализација на ново партнерство со постоечки производител.

Рендерот од телефонот го прикажува уредот кој има црвена боја и лого Coca-Cola на задната страна, има две камери и лед блиц.

Веројатно се работи за ребрендиран уред од Realme 10 серијата ии попрецизно основниот Realme 10 модел.

Моделот наскоро ќе се појави прво во Индија, а нема информации дали потоа ќе биде достапен и на другите пазари.

Тагови
реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Мобилни

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Apple подготвува промена за iPhone 15 Pro од која многумина стравуваат

Read more

Samsung ги претстави Galaxy A54 и Galaxy A34

Read more

Huawei на 21 март ќе ја претстави серијата P60 и Mate X3

Read more
 

Гик

Ново истражување за магичното дејство на пијалакот ајауаска

Читај повеќе

Среќен роденден Twitter: Што пишува во првиот твит објавен пред точно 17 години?

Читај повеќе

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Читај повеќе

Зошто светот не мрда со прст да се спаси од климатските промени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботска ајкула од Темза дневно собира по 21 илјада шишиња

Читај повеќе

Како најдобро да се заштитите кога купувате онлајн?

Читај повеќе

Нови докази за мајката на Да Винчи - била робинка од Источна Европа?

Читај повеќе

На Земјата ѝ се заканува фосфогедон - што е тоа?

Читај повеќе

Што може да направи Xbox Series X, а PlayStation 5 не може?

Читај повеќе