Притвор за 30-годишниот Д.С. од Кочани за убиство на татко му

Штип, 17 октомври 2019 (МИА) – Триесетгодишниот Д.С. од Кочани го извршил убиството врз неговиот 55-годишен татко В.С. во семејната куќа во кочанската населба Усова чешма.

Портпаролката на СВР Штип, Гордана Панајотова на денешната прес-конференција рече дека пријавениот кривичното дело го извршил на 30 септември околу 5 часот во семејниот дом на ул.„Климент Охридски“ во Кочани, при што со нож му нанел убодни рани во пределот на градите, а нападнатиот по кратко време починал од здобиените повреди. Претходно, 30-годишниот Д.С. пријавил дека неговиот татко физички ја нападнал неговата мајка, 46-годишната Н.С.

-Одделението за криминалистичка полиција на СВР Штип и надворешната канцеларија за криминалистички работи-Кочани во содејство со Секторот за општ и насилен криминал, единица за крвни и секусални деликти при МВР до надлежното обвинителство поднесе кривична пријава против Д.С. од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“, рече Панајотова.

Д.С.е приведен во полициска станица, а од судија на претходна постапка му е одредена мерка притвор во трање од 30 дена.

реклама

Хроника

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Read more

Тешко повреден маж во синоќешното невреме во скопско

Read more

Запалени автомобили на паркинг во Скопје

Read more

Најдени 94 мигранти во камион на патот Радовиш – Штип, возачот побегнал

Read more

Вести

75 години од нуклеарното бомбардирање на Нагасаки

Читај повеќе

Стојанов: Никој не знае до кога ќе трае КОВИД-от, но животот мора да тече

Читај повеќе

Интерес за купување нови станови има, но цените нема да паднат

Читај повеќе

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Читај повеќе

Нов Зеланд: 100 денa без ниту еден локално пренесен случај на COVID-19

Читај повеќе

Тешко повреден маж во синоќешното невреме во скопско

Читај повеќе
  • play_arrow

Запалени автомобили на паркинг во Скопје

Читај повеќе

Расте бројот на разводи и на просечната возраст за склучување прв брак

Читај повеќе

Најдени 94 мигранти во камион на патот Радовиш – Штип, возачот побегнал

Читај повеќе