Приведен кочанчанец кој си го запуштил детето и го поттикнувал да краде

Според Билтенот за дневни настани на МВР, надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.И.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“.

Пријавениот, во периодот од мај 2021 досега, со грубо запоставување на својата должност за грижа и воспитување го запуштил своето дете, како резултат на што детето учествувало во извршување на кривични дела, кои во голем дел биле потикнати од него. Како резултат на ваквата негрижа за детето се документирани 15 кривични дела ,,тешка кражба“ и ,,кражба“ за кои се поднесени две известувања до ОЈО Кочани.

реклама
Автобус на ЈСП запрен и каменуван

Автобус на ЈСП запрен и каменуван

Read more
МВР: Граѓаните над 67 и под 18 години со термин за лични исправи да дојдат надвор од траењето на забраната

МВР: Граѓаните над 67 и под 18 години со термин за лични исправи да дојдат надвор од траењето на забраната

Read more

Кијану Ривс пишува стрипови за насилен полубог

Read more

Азербејџан окупира област близу Карабах, изгубена пред скоро 30 години

Read more

Хроника

Приведени двајца дилери во Штип

Read more

Приведен кочанчанец кој си го запуштил детето и го поттикнувал да краде

Read more

Дебранка го малтретирала 8-годишниот син и го присилувала да питачи во Струга

Read more

МВР заплени дрога вредна околу 70.000 евра и приведе 4 лица

Read more
 

Вести

Рама: Никој не може да ѝ држи лекции на Албанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов гаф на Бајден: Го заборави името на премиерот на Австралија

Читај повеќе

Дневен ковид-биланс: 557 новозаразени и 28 починати

Читај повеќе

Гутереш апелира да се спречи климатската катастрофа

Читај повеќе

Брисел воведува ковид-сертификат за собири и кафулиња

Читај повеќе

Приведени двајца дилери во Штип

Читај повеќе

Во Франција суспендирани околу 3.000 здравствени работници кои не се вакцинирани

Читај повеќе

Мицкоски: Oдговорност за опожарената болница и за изгубените човечки животи мора да има

Читај повеќе

„НаTочак“: Град Скопје и ЈП „Паркови и зеленило“ престанете да ја уништувате велосипедската патека на бул. Партизански одреди!

Читај повеќе