Хроника

Приведена Бугарка за посредување при проституција

8. декември 2018 - 13:34 | МИА

Полицијата во Тетово приведе бугарска државјанка за посредување при вршење проституција.

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 10:00 часот во Тетово на улицата „120“, од страна на полициски службеници од СВР-Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено крвично дело „посредување при вршење проституција“ приведена била Ј.Н. (47) од Република Бугарија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај