Приведени четири лица од Стајковци, нападнале вработен на бензинска станица

Полицијата вчера лиши од слобода четири лица од скопското село Стајковци, кои на 20 јуни физички нападнале вработен на бензинска станица во скопската населба Ченто, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи.

– На 23 јуни 2021, полициски службеници од СВР Скопје, по преземени мерки и активности, ги лишиле од слобода А. Б. (42), Г. Б. (41), В. Б. (30) и Ј. Б. (26), сите од село Стајковци, скопско, кои на 20 јуни 2021 физички нападнале вработен на бензинска станица во скопската населба Ченто, се вели во соопштението од МВР.

Тие биле приведени во полициска станица и во координација со Јавен обвинител, по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Тагови
реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Хроника

Почината жена најдена во куќа во Волково каде настанал пожар

Read more

Спречен меѓународен транспорт на дрога во вредност од околу 250.000 евра

Read more

Момче прободено во викенд куќа во каменичко

Read more

Приведен лихвар од Свети Николе

Read more
 

Вести

Разликите во вакцинацијата во Европа се културен проблем, вели словенечки имунолог

Читај повеќе

Пендаровски: Eднаш добиена, слободата мора да се одржува преку посветена работа на секоја нова генерација

Читај повеќе

Доларот стагнира, цените на нафтата паѓаат

Читај повеќе
  • play_arrow

Европа врие против КОВИД мерките: Дали ќе стигне до степен на радикализација?

Читај повеќе

Пораката на Крушевскиот манифест е подеднакво моќна денес како и во 1903

Читај повеќе
  • filter

2 август 1903, почнало Илинденското востание

Читај повеќе

Никој не сака да работи како сточар, иако платите се и до 50.000 денари

Читај повеќе

72 новозаболени од COVID -19, притисок во болниците засега нема

Читај повеќе

Почината жена најдена во куќа во Волково каде настанал пожар

Читај повеќе