Приведени четири лица по тепачка во Тетово

Тетово, 8 јануари 2019 (МИА) -Предупредувачки курушуми во воздух и четири приведени лица, меѓу кои и двајца 17-годишни малолетници, се последиците по физичката пресметка на повеќе лица што ноќеска по полноќ се случила во таканареченото Ромско маало на улицата „29 Ноември“ во Тетово, информираа од СВР Тетово.

Според полициските податоци тепачката била пријавена половина час по полноќ од страна на 17-годишно машко лице, по што на местото веднаш биле испратени полициски службеници кои презеле соодветни мерки за расчистување на настанот.

Во знак на предупредување и за раздвојување на учесниците во тепачката тие испукале и неколку куршуми во воздух.

На местото биле лишени од слобода Р.К.(42) и С.К.(41) од Тетово, додека двајцата малолетници на возраст од 17 години, исто така од Тетово, по укажаната лекарска помош во тетовската клиничка болница биле донесени во полициската станица во градот.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот. 

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

Хроника

Возач и мигрант ранети при обид да избегаат од полицијата

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Одбраната на „Монструм” ќе поднесе крвична пријава против вештакот Снежана Николовска

Read more

Скопјанец обвинет за запуштање и малтретирање на дете​

Read more

Вести

Поддршка од 200 милиони евра за земјоделците, субвенции, прилагодување со агрополитиката на ЕУ, вети Хоџа

Читај повеќе
  • play_arrow

Торнадо снимено во Далмација

Читај повеќе

Во САД веќе има 7 милиони заразени со коронавирус

Читај повеќе

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Прв до врв“

Читај повеќе

Обединетото Кралство во следните 4 години во СЗО ќе партиципира со 430 милиони фунти

Читај повеќе

Герила Акција „Стоп за фрлање храна“

Читај повеќе

Папа Франциск: Да се исправат неправдите, да се заштитат сиромашните, мигрантите…

Читај повеќе

Бројот на новозаболени од COVID-19 не се намалува, надлежните апелираат на почитување на мерките

Читај повеќе

Јубилејно 10. издание на „100 Илјади поети за промена“

Читај повеќе