Македонија

Приведени двајца албански државјани за обид за нелегален премин на границата

6. септември 2019 - 11:33 | МИА
Скопје, 6 септември 2019 (МИА) – Во атар на дојранското село Николиќ, вчера во 05.30 часот полициски службеници ги привеле лицата Р.Х.(61) и А.Х.(26), двајцата од Република Албанија.

Како што денеска соопшти МВР, Р.Х. и А.Х. се обиделе нелегално да ја преминат државната граница од Р.С. Македонија со Р. Грција.

Лицата биле предадени во Полициската станица Дојран за понатамошна постапка.

Коментирај