Приведени две лица барани со потерница за издржување затворска казна

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи од Битола и од Одделението за внатрешни работи од Прилеп приведоа две лица барани со потерница за издржување казна затвор до 12 години. Приведени се А.А. (30) и П.С. (36).

Министерството за внатрешни работи попладнево соопшти дека за А.А. била распишана потерница за издржување затворска казна од 12 години, а П.С за затворска казна од година и шест месеци.

Лицата се спроведени во Казнено-поправна установа Битола за издржување на затворската казна. 

реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more

Хроника

Малолетник се обидел да обљуби девојче

Read more

Приведен дилер, осуден на три години затвор

Read more

Приведени три лица од фабрика за канабис, запленети над 6 кг марихуана

Read more

Заев: Мијалков немаше друг избор, го стори она што беше неизбежна опција

Read more
 

Вести

Путин потпиша закони за повисоки парични казни за демонстрантите и веб-страниците

Читај повеќе

Израел донесе закон со кој се овозможува откривање на имиња на лица кои не се вакцинирани

Читај повеќе

Умерен земјотрес регистриран во близина на Дубровник

Читај повеќе

Концерт на Филхармонија „Бетовен: Редефиниција“

Читај повеќе

Сончево и топло до 20 степени

Читај повеќе

Apple купува компанија на секои три до четири седмици

Читај повеќе

Британската мутација на коронавирусот брзо се шири во Унгарија

Читај повеќе

Османи: Со Захариева разговаравме за одржување на состанокот на меѓувладината комисија

Читај повеќе

Битиќи на средба со угостителите: Здравјето е најважно, сè друго ќе надоместиме заедно

Читај повеќе