Приведени осум лица по протестот за „Монструм“

Во денешните протести по пресудата за случајот „Монструм“ беа повредени седум полицајци, а приведени сe осум лица и сè уште се работи на случајот, потврдија за МИА од МВР. 

Организаторите, откако ги испорачаа своите барања во врска со „Монструм“, но и за други судски случаи, го прогласија протестот за завршен. Демонстрантите се судрија со полицијата кај БитПазар и се обидоа да го пробијат полицискиот коридор.

Екипата на МИА беше нападната на протестот, по што привремено беше прекинат преносот во живо.

Повредени се седум полицајци, а полицијата употреби шок бомби за са ги растера демонстрантите.

 

реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Хроника

Во тек истрага за софтверот за контрола во сообраќајот, сомнение за причинета штета на Буџетот од 180 илјади евра

Read more

Почината жена пронајдена во куќа во Охрид

Read more

Уапсен агентот за недвижности кој при продажба на станови оштети повеќе граѓани

Read more

Уапсен кичевчанец со 44 пакувања хероин

Read more
 

Вести

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Читај повеќе

Америка ја чека пресудата за убиството на Џорџ Флојд

Читај повеќе

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Читај повеќе

Облачно со повремен дожд и грмежи

Читај повеќе

Стигна првата пратка од 10.530 дози од вакцината Pfizer

Читај повеќе

Од утре аплицирање за поддршка на платите и детали за шестиот антикризен пакет

Читај повеќе

Филипче: Младиот Иле полека заздравува

Читај повеќе

Костадиновска Стојчевска тврди дека не сторила кривично дело, Битиќи со поддршка: „И јас сум Бисера“

Читај повеќе

СЗО ја продолжува меѓународната здравствена вонредна состојба

Читај повеќе