Приведено лице по распишана потерница за доиздржување казна затвор

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција вчера на подрачјето на Аеродром го лишија од слобода А.С.(36) од скопското село Грчец.

Како што информираа од МВР, за него била распишана потерница со која се барал за доиздржување казна затвор.

Лицето е приведено во полициска станица и ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за доиздржување на затворската казна.  

Тагови
реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Кадиров ѝ се закани на Полска: За 6 секунди ќе ви покажеме за што сме способни

Read more

Хроника

Загина пешак кај општина Ѓорче Петров

Read more

Четиринаесетгодишник нападнал аптекарка во обид да украде „дијазепам“

Read more

Запленети над 1.100 m мрежа и околу 100 kg риба во Преспанското Езеро

Read more

Казни за 82 возачи на мотоцикли, одземени 11 мотоцикли

Read more
 

Вести

Шолц: Путин сериозно ќе преговара само во еден случај

Читај повеќе

Без вода неколку улици во Центар

Читај повеќе

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Читај повеќе

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Читај повеќе

Најбогатиот Украинец ќе ја тужи Русија поради војната

Читај повеќе
  • play_arrow

Кадиров ѝ се закани на Полска: За 6 секунди ќе ви покажеме за што сме способни

Читај повеќе

Дали ветерниците во Северно Море ќе ја спасат ЕУ од енергетската зависност од Русија?

Читај повеќе

Загина пешак кај општина Ѓорче Петров

Читај повеќе

Сончево со температури до 35°C

Читај повеќе