Македонија

Привремен сообраќен режим на делницата Велес – Градско до 17 август

20. мај 2019 - 14:54 | МИА

Скопје, 20 мај 2019 (МИА) – Од денеска до 17 август годинава се воведува привремен сообраќен режим на делницата Велес – Градско.

Сообраќајот, како што соопшти Автомотосојузот на Македонија, ќе се одвива согласно Одобрението на времен режим на сообраќај поради изведување градежни работи за рушење на стара наплатна станица Градско.

Коментирај