Привремено запрено производството на пивото Corona

Мексиканската компанија за пиво Corona соопшти дека привремено го запира производството на овој светски познат напиток. Одлуката стапува во сила вo недела.

Владата на Мексико неделава објави вонредна состојба поради епидемијата предизвикана од COVID-19 и наложи прекин на неесенцијалните производни активности во државата.

Според последните податоци, во Мексико има 1.510 луѓе заболени од новиот коронавирус, а 50 се починати.

Најпознатото мексиканско пиво Corona се извезува во 180 земји низ целиот свет. 

Поради мемињата кои се појавија на интернет во врска со ова пиво кое го носи називот како вирусот, продажбата во САД опадна за 40%.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Бизнис

Од бизнис идеја до компанија

Read more

Просечната нето плата во март 26.422 денари

Read more

Економијата на еврозоната го достигна дното

Read more

Rolls-Royce отпушта 9.000 работници поради корона-кризата

Read more

Вести

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Читај повеќе

Јовески: Пандемијата со COVID-19 одлага одредени дејствиjа по предметите на СЈО

Читај повеќе

Почина затвореник од КПУ Идризово

Читај повеќе

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Читај повеќе

Најмалку 10 физички пресметки и нарушувања на јавниот ред и мир во 24 часа

Читај повеќе

Шведски епидемиолог: Требаше порано да се затвориме

Читај повеќе

Во Словенија четири дена по ред нема новозаразени со коронавирус

Читај повеќе

Објавена снимка од падот на патничкиот авион во Карачи

Читај повеќе

Нови 37 заразени, нема починати од COVID-19

Читај повеќе