Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Предиграта е неправедно запоставен дел од сексуалниот чин, токму таа е клучна за совршен секс. На многу луѓе, особено на жените, им е потребна долга подготовка за пенетрација која максимално ќе ги возбуди.

Инспирирајте се од овие луди секси идеи и трикови за предигра и овозможете си секс од соништата. Освен што ќе ја разбудите страста во вас, ќе се мотивирате за понатамошно истражување на сопствената сексуалност.

1. Дискретно провоцирајте го партнерот во јавност

Сексуалната возбуда и игра во јавност не значи нужно дека треба да имате секс на јавно место. Доволно е да го провоцирате партнерот и да внимавате никој да не ве види. Допирајте се под масата или гледајте се сензуално, дури и најневиниот допир може да стане возбудлив.

2. Предигра пред огледало

Ако немате огледало во спалната соба, тогаш набавете си. Многу ќе ви се најде за жешка предигра во која ќе уживате и двајцата. Вашиот партнер нека застане пред огледалото, а вие појавете се и заведувајте го така што ќе го гледате неговиот одраз во огледалото. Клекнете на колена и пружете му орален секс додека тој го гледа сето тоа. Бидете сигурни дека долго ќе го памети тоа доживување.

3. Истражете ги ерогените зони

Машкиот стомак е многу чувствителен, особено во пределот на папокот до препоните. Минете нежно низ таа зона со прстите или со јазикот и чекајте тој да се возбуди. Немојте да заборавите дека оние делови од телото кои немаат врска со сексот можат да бидат многу чувствителни.

4. Орален секс со меурчиња

Отворете пенлив пијалак и напијте се голтка од него, а потоа пружете му орален секс додека во устата ви избиваат меурчиња. Тоа ќе создаде незаборавна сензација на неговиот пенис.

Сличен ефект може да постигнете и со коцка лед со која ќе минувате по неговото тело додека не се стопи.

Тагови
реклама

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Read more

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Read more

Казни до 300 евра за одбивање да бидете попишани или ако дадете неточни податоци

Read more

Љубов и секс

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Најголемите секс фантазии кои жените се срамат да ги признаат

Read more

Пет совети што ќе ви го подобрат сексуалниот живот

Read more

Дали ве бие глас на лош љубовник?

Read more
 

Магазин

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Читај повеќе

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Читај повеќе
  • filter

Футуристички концепт: Ротирачки облакодер што генерира електрична енергија

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Читај повеќе

Овие три хороскопски знаци се најголеми егоисти

Читај повеќе
  • play_arrow

Изгубени во преводот левел Општина Аеродром

Читај повеќе

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Читај повеќе

Најголемите секс фантазии кои жените се срамат да ги признаат

Читај повеќе

Неколку причини зошто треба редовно да јадете лешници

Читај повеќе