ФИБА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КИНА 2019

Проблеми и за Италија, откажа Николо Мели

Голем удар за „аѕурите“ откако центарот на Њу Орлеанс Пеликанс поради повреда дефинитивно отпадна од списокот на патници за Мундијалот во Кина.

Слично како и Американецот Кал Лаури и Николо Мели се опоравуваше од операција на коленото која ја изврши на 27 јуни. И тој не успеа да се рехабилитира и покрај огромната желба на Италијанецот да игра за својата репрезентација.

Селекторот Мео Сакети со петнаесет кошаркари моментално се подготвува во база во Рим, а утре ќе одиграат пријателска со Венецуела.

Од 16 до 18 овој месец Италија ќе биде дел од „Акрополис“ турнирот на кој ќе играат уште и Србија, Турција и домаќинот Грција.

реклама

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Read more

Безос продаде милион акции на Amazon за 3,1 милијарда долари

Read more

Кошарка

Дончиќ постави рекорд за неверојатен трипл-дабл

Read more

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Read more

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Read more

Актуелниот шампион на НБА убедлив против Лејкерс

Read more

Спорт

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Читај повеќе

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Читај повеќе

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Читај повеќе

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Читај повеќе

Хандановиќ: Во Лига Европа сакаме да одиме до крај

Читај повеќе
  • play_arrow

Хабиб: Џастин е добар дечко. Ќе го удавам

Читај повеќе